CDSU101A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CDSU101A
Mfr.Part # : CDSU101A
Manufacturer : Comchip Technology
Description : DIODE GEN PURP 80V 100MA 0603
Stock : 1190614
Product Category : Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F : 3pF @ 0.5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) : 100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr : 50 nA @ 75 V
Diode Type : Standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 125°C (Max)
Package / Case : 2-SMD, No Lead
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 4 ns
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : 0603/SOD-523F
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 100 mA